Pani Sylwia, Logopeda
Aby sprawnie zweryfikować potrzeby pracy z dziećmi należy przeprowadzić wnikliwą analizę dziecka pod kątem terapii logopedycznej. W tym celu przed podjęciem jakichkolwiek działań przeprowadzam analizę potrzeb pracy z dziećmi indywidualnie podczas specjalistycznych badań. Dążąc do wyznaczonych celów terapeutycznych, stosuję różne metody pracy. Są one jednak dobierane według potrzeb danego dziecka.
Obejrzyj Film o Logopedii
Metody Pracy z Dziećmi
Zajęcia prowadzone są w pokoju terapeutycznym z użyciem autorskich pomocy gabinetu LOGOhelp, a także darów zabawy F. Froebla oraz szeregu atrakcyjnych pomocy logopedycznych. Aby zajęcia stały się przyjemne i urozmaicone, spotkania w każdym tygodniu zbudowane są tematu przewodniego, który uzależniony jest od pory roku, świąt lub zainteresowań dzieci np. Lego, Zwierzęta leśne, Jesień, Boże Narodzenie, Minionki, Psi Patrol itp.
TERAPIA LOGOPEDYCZNA
W autyzmie oraz jego spektrum (zespół Aspergera) najważniejszym celem terapii jest zachęcenie dziecka do nawiązywania kontaktów społecznych poprzez werbalizację swoich potrzeb, pragnień, następnie pomysłów i przemyśleń. W pracy z dziećmi z afazją motoryczną konieczna jest duża ilość ćwiczeń artykulacyjnych, nakierowana na usprawnienie kinestezji artykulacyjnej. Terapia osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami polega na usprawnianiu zaburzonych funkcji, takich jak percepcja słuchowa lub wzrokowa.
Podejście indywidualne VS
Współpraca z rodzicami
Prowadzona przeze mnie terapia opiera się na podejściu holistycznym do dziecka, dzięki czemu w jej trakcie, mogę usprawniać wiele zaburzonych funkcji. Jest to o tyle ważne, gdyż problemy z mową NIGDY nie są jedyne, a zawsze idą w pakiecie z różnymi zaburzeniami.
Efekty terapii logopedycznej są zależne od dziecka, jego zaburzenia, a także tego, czy nowe umiejętności są utrwalane przez rodziców w domu. Szybka i efektywna terapia logopedyczne angażuje zarówno dziecko i logopedę, jak i rodzica.